Jessie Clark Staff Directory

Abbott, Jo (Speech)
Amstutz, Cheryl (Band Director)
Anacleto, Heather (6th Grade Math and Science)
Aurelius, Vicky (6th Grade Science)
Bailey, Jennifer (8th Grade Math)
Barnett, Kathy ( 6th, 7th, & 8th Grade Special Education Teacher)
Brown, Gabriel (Youth Services Coordinator)
Burgess, Rhonda (8th Grade Language Arts )
Burnett, Catherine (SAFE-Para)
Castle, Ruth (SAFE Teacher)
Clary, Kevin (Elective/Exploratory Classes)
Combs, Cecil (Principal)
Conley, Tammy (Teacher)
Delpont, Donna (8th Grade Science)
Dick, Tammy (Special Education)
Dievert, Rhonda (Psychologist)
Evans, Mark (Lego Robotics)
Farris, Che (Life Skills)
Feheley, Tavin (7th Grade Math & Social Studies)
Ferrell, Amy (Spanish)
Figueroa, Theresa (Instructional Coach and Reading Teacher)
Greer, Nichole (6th Grade Language Arts)
Harper, Katie (7th Grade Language Arts.)
Henning, Faye (Chorus)
Howells, Kathy (6th Grade Language Arts)
Hudson, Michelle (Orchestra Director & Guitar)
Jackson, Vicki (School Resource Officer)
Jenkins, Megan (7th Grade Social Studies)
Johnson, Dennis (Physical Education)
Kendall, Jennifer (Assistant Principal)
Kinman, Kevin (Modular Technology)
LaBoone, Debbie (Counselor L-Z)
Leech, Anne (Art)
Lewis, Cindi (6th Grade Language Arts)
Liska, Lee (Counselor)
Lovell, Sarah (Vision Teacher)
Martin, Deena (7th Grade Language Arts)
McEuen, Kelly (Japanese)
McIntosh, Sheila (Health and Physical Education Teacher)
Medina, Amy (ESL Coordinator)
Miller, Tom (7th Grade Language Arts)
Moorhead, Lauren (6th Grade Science)
Morris, Jane (Counselor A-K)
Nunan, Sarah (6th Grade Math)
Owens, Brett (School Technology Coordinator)
Parsons, Michelle (8th Grade Language Arts & Social Studies)
Peck, Deana (6th Grade Language Arts)
Pelosa-Graham, Janda (Secretary to Principals)
Petke, Shawna (6th Grade Social Studies)
Pollard, Jessica (7th Grade Science)
Pope, Ann (Special Education)
Potter, Jacob (7th Grade Math and Science)
Powers, Karen (Registrar)
Preston, Matt (Special Education Teacher)
Profitt, Kelly (7th Grade Science & Language Arts)
Ramsey, Carole (Achievement & Compliance Coach)
Ray, Chris (Special Education 6th Grade)
Rice, fredia (Cafeteria Manager)
Richardson, Britney (7th Grade Math)
Riehl, Judi (RTI Math Teacher )
Robinson, Daphne (Reading Specialist)
Rogers, Stacey (Special Education (Department Chair))
Ruthers, Dana (Arts & Humanities)
Sharp, Melanie (LAN Tech)
Simpson, Michelle (8th Grade Social Studies)
Smith, Tonya (Professional Growth & Effectiveness Coach)
Stallsmith, Susan (Special Education)
Stephenson, Julie (8th Grade Science)
Stonecipher, Ellen (Special Education)
Strange, Chris (Band)
Sturdivant, Linda (Bookkeeper)
Thomas, April (Library Media Specialist)
Thomas, Nina (Attendance Clerk)
Tighe, Emily (8th Grade Science)
Vogel, Lori (Social Worker)
Welgan-Dickey, Teri (7th Grade Language Arts)
Whitt, Sandi (6th Grade Math)
Wiencek, Nicole (8th Grade Science)
Wilkerson, Angela (Achievement & Compliance Coach)
Williams, Courtney (Occupational Therapist)
Withrow, Jason (7th Grade Math)
Withrow, Lisa (8th Grade Math)
Wlosinski, Cari (8th Grade Language Arts )
Wood-Busby, Linda (6th Grade Math)
Wright, Sandy (Social Studies)
York, Steve

About this page

  • Author:
  • Updated: Thursday, April 28, 2011